Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Gallasové / Clam-Gallasové

14. 12.
2019
(Sobota)

Adventní prohlídky u Clam-Gallasů na Grabštejně

Místo konání:
státní hrad Grabštejn
Termín:
14. 12. 2019 10:00 - 15. 12. 2019 14:00

Letošní adventní prohlídky vás zavedou především do časů posledních majitelů, hrabat Gallasů a Clam-Gallasů, kteří na grabštejnském panství působili od počátku 18. století do roku 1945.

V předvánočním čase si i letos budete moci opět prohlédnout slavnostně vyzdobené interiéry a připomenout si tradice více či méně pozapomenuté. Během adventních prohlídek zavítáte nejen do hradních interiérů vybavených mobiliářem, ale budete moci načerpat i vánoční atmosféru v kapli svaté Barbory, skvostu renesanční architektury.

Prohlídky vycházejí každou celou hodinu a trvají 50 až 60 minut, proto prosím dorazte teple oblečeni! 

Během prohlídky uvidíte: malé nádvoří, apartmá vrchního nadlesního (kuchyně, spižírna, toaleta, ložnice, salon, předpokoj), vstupní renesanční síň, kapli sv. Barbory, vrchnostenskou kancelář, deputátní úřednický byt, tzv. zámecký pokoj a sál předků. Součástí prohlídky je i možnost vstupu na věž s výhledem do oblasti trojzemí.

Navíc se během adventních víkendů můžete těšit na zpestření v podobě dalšího programu!

30. 11. - 1. 12.
Přijďte si vyrobit cínového vojáčka, svíčky a slaměné ozdoby nebo si dát něco dobrého v hradní krčmě za zvuku starých vánočních koled a písní 15. - 18. století v podání Capelly Rederny.

7. 12. Vás čekají tradiční Grabštejnské Vánoce.

8. 12.
Vyrobte si s našimi kostýmovanými průvodkyněmi adventní věneček, svíčku, ozdobu na stromeček nebo si můžete ozdobit domácí perníček.

14. - 15. 12.
Přijďte se naučit historický tanec se souborem Florén a poslechnout si tradiční melodie v podání skupiny Fragium 16.

21. 12.
Přijďte si vyrobit vánoční dekorace a poslechnout si písně a koledy 15. - 18. století s Capellou Rederna do hradní krčmy.

22. 12.
V hradní krčmě Vás potěší něco dobrého vánočního na zub, Capella Rederna a od 12 hodin vánoční koledy s Luďkem Velem.