Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu

Podpora turistické infrastruktury cestovního ruchu

Liberecký kraj podporuje rozvoj cykloznačení a cyklodopravy, aktualizuje data na mapovém portálu, více se o cyklodopravě dočtete na stránkách odboru dopravy, který má cyklodopravu v gesci.

Průběžně podporuje také údržbu a úpravu běžeckých tras v zimních střediscích Libereckého kraje. Spolupracujeme s Klubem českých turistů v projektu údržba značení pěších turistických tras včetně jejich vybavení orientačním systémem a na optimalizaci turistického značení v Libereckém kraji a podporujeme je finančně.

V roce 2013 Liberecký kraj společně s německým partnerem Landkreis Görlitz realizovaly projekt podpořený Evropskou unií na znovuobnovení části původní hřebenové cesty tzv. Blauer Kammweg. Obnovená trasa Hřebenovky vede od Karlovského mostu mezi Orle a Jizerkou přes území Libereckého kraje do německé oblasti Žitavských hor a spojuje atraktivní místa vrcholových partií Jizerských, Lužických a Žitavských hor, Černostudniční i Ještědsko-kozákovský hřbet. Užívat ji mohou jak pěší turisté a cyklisté, tak v zimě i běžkaři.

Kromě proznačení tras s logem Hřebenovky jsou pro turisty po trase připraveny nové vybavovací předměty:  stojany na kola, mapy, přístřešky, lavička a odpočinová místa s prvky dětského hřiště. Více o projektu a trase najdete na webu a mapovém portálu Hřebenovky.