ať víme, jak to na našem webu žije?

V internetové anketě Kraj mého srdce lze Liberecký kraj podpořit do konce února

19. 01. 2021

Devátým rokem mapuje internetová soutěž Kraj mého srdce oblíbenost jednotlivých krajů České republiky podle toho, jaké skýtají možnosti trávení volného času. Hlasování nyní běží na webu https://www.kampocesku.cz/anketa až do 28. února. Liberecký kraj má turistům co nabídnout: kromě Ještědu, Trosek, Máchova jezera či Mumlavských vodopádů jsou to spousty skrytých skvostů, historická města, majestátní hrady, panenská příroda a tisíce dalších pozoruhodných míst.

„Snažíme se zvát návštěvníky zejména do těch částí našeho kraje, které nejsou tak známé a tím pádem přetížené. Lidé opakovaně jezdí tam, kde to znají, ale je to škoda. Často se stává, že když člověk vyrazí do míst, která tak známá nejsou, objeví nádhernou krajinu. Tipů na taková místa najdou zájemci celou řadu na webu www.liberecky-kraj.cz,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Volit lze různá místa: kam vyrazit na kole nebo na lyžích, kam na zimní dovolenou, kam vzít děti, jaké navštívit lázně, kde si vyjet na koni, kam za adrenalinem, za památkami nebo folklórem. Hlasující udělují v každé kategorii tři hlasy svým oblíbeným regionům s tím, že za první kraj v kategorii udělují tři, za druhý dva a za třetí jeden bod. Oceňují jednotlivé kraje ve výše uvedených kategoriích podle svých vlastních zkušeností v roce 2020, nebo podle toho, kam by se chtěli vydat.

Pro Liberecký kraj byl výsledek ankety z loňského roku velice příznivý. Bilance osmého ročníku soutěže tehdy zněla: dvě první a dvě třetí příčky. Zlaté medaile byly v kategoriích Zimní dovolená a Zážitky a adrenalin. Třetí místa pak v kategoriích Výlety s dětmi a Letní dovolená, pěší a cyklistická. V absolutním pořadí krajů se pak ve velmi vyrovnané bitvě Liberecký kraj umístil na třetím místě za kraji Jihomoravským a Jihočeským.

Pořadatelem ankety, jež se koná pod záštitou Asociace krajů České republiky, je tradičně Vydavatelství KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou PVA Expo Praha.

jan.mikulicka@kraj-lbc.cz