ať víme, jak to na našem webu žije?

Olympionici Samková a Kraus v televizi přiblíží, kam v kraji za sportem

04. 05. 2021

Příznivcům sportu a aktivního trávení volného času má Liberecký kraj co nabídnout. V zimě jsou jasnou volbou lyže či brusle, ale s příchodem jara  a blížícím se létem je možností, jak si v regionu zasportovat, daleko víc.

Přesvědčit se o tom bude možné ve čtvrtek 6. května od 21.00 na televizní stanici ČT 2 v dalším dílu seriálu pořadu Českem nejen za sportem. Průvodci budou olympionici Eva Samková a Tomáš Kraus, kteří představí řadu zajímavých míst napříč krajem.

„Víme, že řada lidí dá na doporučení známých osobností, kam na výlet či dovolenou. Jsme rádi, že oba skvělí sportovci představí náš kraj a budou inspirovat lidi k jeho návštěvě“, říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Své putování začali  na Ještědu, kde navštíví známý hotel umístěný přímo v budově vysílače, oceněné prestižní architektonickou Perretovou cenou. Protože Liberecký kraj má bohatou sklářskou tradici, nemůže chybět také návštěva Křišťálového údolí, konkrétně sklářské dílny Jiřího Pačinka v Kunraticích u Cvikova. Dále průvodci navštíví Máchovo jezero a jeho okolí, kde se v létě poběží mistrovství světa v orientačním běhu. V programu nebudou chybět ani ukázky orientačního běhu či vodních radovánek ve Stráži pod Ralskem.

Seriál Českem nejen za sportem poukazuje na fakt, že řada mladých lidí mezi dvaceti a třiceti lety dnes znají lépe zahraniční destinace v podobě středomořských pláží a alpských svahů než domácí turistické cíle. Je to paradox způsobený tím, že Češi prakticky ihned po revoluci vyrazili do zahraničí a trávení dovolených a volného času v tuzemsku bylo mnohdy považováno za něco nedostatečného.

V poslední době je však možné sledovat výrazný nárůst cestovních blogů nebo instagramových účtů zaměřených na cestování v tuzemsku. Tento trend podporuje i seriál České televize, v němž se dvojice moderátorů vydává do osmi krajů republiky: seriál může posloužit jako zajímavá inspirace pro cestovatelské plány na aktivní odpočinek v místních končinách. Eva Samková a Tomáš Kraus se chystají prožít letní Česko všemi smysly a vydat se daleko za hrany svých lyží a snowboardu, byť na vodě či umělém povrchu.

Pořad bude také dostupný online v internetovém vysílání České televize na odkazu https://1url.cz/1KeyW. Vyrobila jej společnost Snow Nomads ve spolupráci s turistickými regiony Libereckého kraje.

jan.mikulicka@kraj-lbc.cz