Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu

Dny lidové architektury

Máte rádi historii, zábavu a láká vás představa alespoň na chvíli se vrátit v čase? Tak právě pro Vás jsou připraveny Dny lidové architektury, které jsou pořádány každoročně v jednom červencovém víkendu. V rámci akce jsou bezplatně zpřístupněny vybrané objekty, které představují lidovou architekturu Libereckého kraje. Zastoupeny jsou mlýny, sklářské chalupy, venkovské usedlosti, hostince, papírna, dům léčitele Kittela nebo Frýdlantský betlém. Připraven je bohatý doprovodný program, v rámci něhož se nejen poučíte při komentovaných prohlídkách a ukázkách technického vybavení v chodu, ale v rámci řemeslných dílniček si vyzkoušíte svou zručnost, pobaví vás divadelní a folklórní vystoupení, nakoupíte si na jarmarcích, povozíte se koňským povozem, ochutnáte pečivo z pece nebo uhasíte žízeň Beranovým pivem.

Těšíte se?

Devátý ročník Dnů lidové architektury v Libereckém kraji se bude konat o víkendu 17. - 18. července 2021. Přihlášky můžete zasílat do 19. dubna 2021 prostřednictvím e-mailu marketa.chumlenova@kraj-lbc.cz. Více informací o celé akci naleznete zde.

Bližší informace podá Bc. Markéta Chumlenová, tel.: 485 226 594, 739 541 563