ať víme, jak to na našem webu žije?

Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu

Cena o nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na úrovni Libereckého kraje za rok 2017

V roce 2017 se o vítězství v soutěži o nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na úrovni Libereckého kraje utkala tři města – město Hrádek nad Nisou, město Nový Bor a město Lomnice nad Popelkou. Vítězem se poprvé stalo město Nový Bor se zdařilou obnovou komunikací a povrchů v centru města. Město Lomnice nad Popelkou se zúčastnilo s dokončeným restaurováním a výrobou nových zvonů ve zvonici na městském hřbitově a obnovou domu hrobníka s expozicí zvonů. Komise rovněž ocenila nadstandardní práci samosprávy na poli propagace města a turistického ruchu. Město Hrádek nad Nisou se soutěže zúčastnilo s částečnou obnovou objektu Besedy na Horním náměstí a s revitalizaci areálu tzv. Azylu.