Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu

metodická činnost

Krajský úřad Libereckého kraje metodicky řídí výkon státní památkové péče v kraji. Metodická činnost je zajišťována prostřednictvím porad pro pracovníky obecních úřadů obcí s rozšířenou působností vykonávajících agendu na úseku státní památkové péče. Současně na základě výsledků kontrolní činnosti poskytuje Krajský úřad Libereckého kraje obecním úřadů obcí s rozšířenou působností aktuální vzory pro jednotlivé úkony v řízení. (Metodická činnost je vykonávána v souladu s § 28 odst. 1 zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči v platném znění.)

Národní památkový ústav publikuje metodické příručky, které jsou zaměřené na tradiční technologie a materiály užívané při obnovách kulturních památek. Metodiky např. k obnově krovů, střešní krytiny, oken dlažeb atd. jsou k dispozici na následujícím odkazu.

Ministerstvo kultury na svých stránkách prezentuje nejnovější judikaturu, výsledky z kontrolní činnosti nebo aktuální znění zákona č. 20/1987 Sb, o státní památkové péči v platném znění s vybranou judikaturou.