Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Soutěž Kniha roku hlásí rekordní zájem. Výsledky vyhlásí příští pondělí v liberecké knihovně

06. 05. 2022

Již popáté se letos konala soutěž Kniha roku Libereckého kraje. Jejím cílem je ocenit autory a nakladatele za mimořádný literární počin, který se, jakkoliv vztahuje k Libereckému kraji. Vítěze tohoto ročníku vyhlásí v pondělí 9. května od 15 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Sedmičlenná odborná komise posuzovala na 39 dílech grafické zpracování, výtvarné řešení a kompletní estetický dojem. „V letošním roce přihlásili nakladatelé a autoři nejvíce knih z uplynulých pěti ročníků soutěže. Mám z toho radost. Je vidět, že náš kraj stále inspiruje k tvorbě a také, že má řadu plodných autorů,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V porotě usedli Dana Petrýdesová, ředitelka Krajské vědecké knihovny v Liberci, Pavel Kopřiva, ředitel Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově, Jiří Padevět, spisovatel a ředitel nakladatelství Academia, Martin Fryč, knihkupec, Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje, Daniel David, předseda výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje a Martin Féna, vedoucí oddělení kultury Krajského úřadu Libereckého kraje.

Vítězové v kategoriích Beletrie a poezie, Odborná a populárně naučná literatura, Literatura pro děti a mládež, učebnice, Umělecká monografie a výtvarná publikace, Kniha o obci a Osobnost získají finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun a cenu, kterou speciálně pro tuto soutěž vyrobila Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově.

Výherce kategorie Cena čtenářů získá výrobek šenovské umělecké průmyslovky. V letošním roce bude oceněno i pět hlasujících, kteří podpořili své knihy v Ceně čtenářů. Na ty čekají dárky z Libereckého kraje, Knihkupectví a antikvariátu Fryč a Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324