Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Koberce a šátky. Výstava fotografií na kraji přiblíží pole i louky

06. 04. 2021

Koberce a šátky. Takový název nese výstava fotografií Jaroslavy Novotné, která je od 6. do 30. dubna k vidění ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Díla ukazují netradiční snímky zemědělské krajiny a rozličných přírodních detailů.

„Tato výstava se bude muset opět obejít bez vernisáže. Paní Novotná je ale připravena uspořádat i později – podle vývoje pandemické situace – alespoň slavnostní komentovanou prohlídku," uvedl kurátor výstavy Bořivoj Pohl.

Novotná je absolventka Školy kreativní fotografie v Praze, výtvarnice, ilustrátorka a autorka několika knih, ve kterých často propojuje fotografie, obrazy a básně haiku. „Protože vystudovala i textilní design a svého času vytvářela textilní obrazy, představují fotografie této výstavy jakousi syntézu všech vlivů a inspirací, které ji v různých fázích života ovlivňovaly," vysvětlil Pohl.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324