Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Hřebenovka

Hřebenovka

Liberecký kraj společně s německým partnerem Landkreis Görlitz realizovali v roce 2013 projekt podpořený Evropskou unií na znovuobnovení části  hřebenové cesty, která byla před více než sto lety vyznačena jako nejdelší vyznačenou hřebenovou trasou v Čechách  tzv. Blauer Kammweg neboli Modrá hřebenovka. V dobách své největší slávy se táhla od Blankensteinu nad Sálou v Německu přes celé Krušné hory, Českosaské Švýcarsko, Lužické, Ještědské a Jizerské hory, Krkonoše, Broumovsko, Orlické hory a Sněžník až na Praděd. Cesta v mnoha místech překračovala hranici z jedné strany na druhou, vesměs ovšem sledovala hlavní hraniční horský hřeben.

Obnovená trasa Hřebenovky vede od Karlovského mostu přes řeku Jizeru přes území Libereckého kraje do německé oblasti Žitavských hor a spojuje atraktivní místa vrcholových partií Jizerských, Lužických a Žitavských hor, Černostudniční i Ještědsko-kozákovský hřbet. Užívat ji mohou jak pěší turisté a cyklisté, tak v zimě i běžkaři.

V rámci marketingových aktivit projektu byl vytvořen mapový portál s přesným vyznačením trasy Hřebenovky pro pěší, cyklisty i běžkaře dostupný na adrese:
www.hrebenovka.cz