Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu

Soutěž „Kniha roku“ Libereckého kraje

bb

Již 5. ročník soutěže „Kniha roku Libereckého kraje“ o cenu za mimořádné literární dílo vydané v příslušném kalendářním roce se vztahem k Libereckému kraji je tu.

Do soutěže knihu mohou přihlásit jak její autoři, tak nakladatelé, kniha však musí být vydána v roce 2021 a svým obsahem se významně týká Libereckého kraje, jeho občanů a jejich díla, území nebo jeho dílčí části, tradic, příběhů, historie, výrobky apod.

V letošním roce byl rozšířen okruh kategorií, ve kterých se bude soutěžit. Krom těch, které tu byli již v předešlém roce, a to beletrie a poezie, odborná a populárně naučná literatura, literatura pro děti a mládež, učebnice, umělecká monografie a výtvarná publikace, to je kniha o obci.

Všechny tyto kategorie se společně se zvláštní Cenou Libereckého kraje za mimořádný přínos v oblasti literatury mohou těšit na Cenu umělecké či výtvarné povahy vyrobené některou uměleckou střední školou, kterou zřizuje Liberecký kraj a dále pak na Finanční odměnu ve výši 10.000 Kč.

I v letošním ročníku bude opět udělena zvláštní Cena čtenářů, kdy výherce získá cenu umělecké a výtvarné povahy.

Termín přihlašování je v termínu od 1. ledna do 28. února v příslušném kalendářním roce. Více informací na Nových webových stránkách – https://kniharoku.kraj-lbc.cz/aktualni-rocnik

Statut_souteze

Souhlas_se_zpracovanim_udaju

Prihlaska